Nie je hnedá ako hnedá

O tom, ako správne čistiť a ošetrovať kožené a semišové topánky sme už písali. Ako si ale vybrať ten správny krém na topánky, aby sme po jeho aplikácii neboli sklamaní a topánky si namiesto vylepšenia neznehodnotili?   

Ošetrujú, impregnujú a obnovujú farbu

Prípravky na ošetrenie obuvi si spravidla kupujeme v tom istom kamennom či internetovom obchode, ako aj novú obuv. Je na predajcovi, aby nám poradil ten správny krém.  O jeho kvalite, či naopak nekvalite sa však často dozvedáme až po jeho aplikácii. Z hnedej sa tak rázom stáva bledšia, či tmavšia hnedá, v horšom prípade až nepochopiteľná fialová.
Prinášame vám porovnanie dvoch krémov na ochranu obuvi ktoré sme vyskúšali za vás.

Pravidelná starostlivosť o kožené topánky

Koža je prírodný produkt, ktorý potrebuje podobne ako naša pokožka pravidelnú starostlivosť. Správne a pravidelné ošetrovanie výrobkov z prírodnej kože predlžuje ich životnosť, funkčnosť a v nezanedbateľnej miere aj ich krásu.
Dôležitá je prevencia, preto treba dbať aby výrobky z kože neboli vystavované dlhodobému pôsobeniu dažďa a snehu, vysokým teplotám, silnému znečisteniu.

Ako ošetrovať obuv

Obuv z hladkých usní je treba zbaviť nečistôt vhodnou kefkou, mäkkou handričkou, prípadne vlhkou špongiou. Až suchú a čistú useň ošetrite krémom. Vyvarujte sa rozmáčaniu, poškodzuje vzhľad povrchovej úpravy a deformuje tvar.
Pokiaľ dôjde k premáčaniu obuvi, dbajte na jej včasné očistenie, vysušenie a nakrémovanie krémom určeným pre príslušný druh usne a typ jej povrchovej úpravy.

Testovali sme

Testovaný krémSalamander professional
Farba na obalelight brown 006
Popis Účinná ochrana pre obuv a kožené výrobky z hladkej kože. Vyvážený komplex účinných látok s prírodným včelím voskom a špeciálne zloženie fluóru a silikónového oleja pôsobí účinne proti vlhku a špine, osviežuje farbu a dodáva obuvi vysoký lesk. Pravidelné používanie napomáha udržať stálosť farby.
PoužitieOdstráňte vrchnák a pomocou hubky rozotrite na kožu malé množstvo krému, nechajte vyschnúť a vyleštite mäkkou handričkou.
Testovaný krémDeichmann
Farba na obalehnedý
Popis Ošetrujúci krém pre všetky hladké usne. Špeciálne zloženie pre silnejšiu obnovu farieb a vynikajúce leštiace vlastnosti krému. Vzácny vosk a impregnujúce zložky chránia useň pred vlhkosťou. Špeciálne ošetrujúce zložky udržujú useň jemnú a zaisťujú jej trvalý lesk. Neobsahuje rozpúšťadlá.
Použitie Zložte uzáver a vytlačte malé množstvo krému. Rovnomerne naneste tenkú vrstvu a následne vyleštite mäkkou handričkou.

Výsledok testu

Salamander professionalDeichmann
Nanášaniejednoduché, z tuby s nanášajúcou hubkoujednoduché, z tuby s nanášajúcou hubkou
Farba krému pri nanášaníbledšia hnedátmavšia hnedá
Výsledný efektNanášaná farba sa prispôsobila farbe topánky, ošetrené topánky "ožili" farbou.Výsledná farba sa blíži až k tmavofialovej. Topánky je potrebné znovu ošetriť iným krémom.
|||

Výsledok testu a doporučený krém:
Výsledok testovania krémov môže ovplyvniť aj farba kože topánky. Krémy sme testovali na dvoch rôznych odtieňoch hnedej. Na topánky z hladkej kože by sme vám odporučili krém Salamander professional,
kôli výslednému efektu farby krému na oboch odtieňoch.

 

DOPRAVA A DORUČENIE

Doprava nad 60€ zadarmo

Nová Kolekcia Jar/Leto 2024

Nové modely vaších obľúbených značiek už v predaji

DORUČENIE OBJEDNÁVOK

Tovar doručíme do 48 hodín od potvrdenia.