Topánky z brúsenej kože

Brúsená koža je materiálom, z ktorého sa topánky vyrábajú najčastejšie. Bežne sa tiež pre brúsenú kožu používa pojem semiš. Koža brúsená z rubu sa nazýva velúr a koža brúsená z líca zasa nubuk. Ako udržať obuv čo najdlhšie ako novú, odolnú voči vode a nečistotám?

Pre udržanie kvality brúsenej kože je potrebné klásť dôraz na preventívne ošetrenie aj pravidelné čistenie topánok. Ak sa topánky neudržiavajú hneď od začiatku, rýchlo stratia svoje základné vlastnosti. Odolnosť voči vlhkosti, životnosť a pekný vzhľad topánok nám pomáhajú udržať prostriedky starostlivosti o obuv.

Ako sa správne starať o topánky z brúsenej kože?

Semišové topánky sa ľahko zašpinia. Najmä v mokrom prostredí. Veľký rozdiel spočíva v tom, ako ste sa o brúsenú kožu predtým starali. Ak ste pravidelne používali ochranné prostriedky, potom bude očistenie veľmi jednoduché. Možno ho vykonať pomocou obyčajnej kefy na obuv. Použiť možno aj mokrú handričku alebo hubku s hrubším povrchom,ideálne takú, ktorá je priamo určená na semišový materiál.

Ak ste sa o semišové čižmy, kotníčky, či poltopánky pred jej zašpinením príliš nestarali, bude vhodnejšie použiť špeciálnu čistiacu penu. Tú nanesiete, rozotriete a necháte uschnúť. Potom opäť použijete kefu a obuv ňou vydrhnite.

Na záver topánky prestriekajte impregnáciou na semiš. Ak vaša semišová obuv v dôsledku znečistenia a následnej úpravy stráca svoj pôvodný vzhľad a farbu, je možné k opätovnému zafarbeniu použiť renovátor kože, ktorý obsahuje farebný pigment. Prípravok je vhodné si najskôr vyskúšať nanečisto, prípadne na tej časti obuvi, ktorá nie je toľko viditeľná.

pánske poltopánky z brúsenej kože

DOPRAVA nad 60€ ZDARMA

Doprava pri nákupe nad 60€ zdarma

Nová Kolekcia Jeseň/Zima 2023

Nové modely vaších obľúbených značiek už v predaji

DORUČENIE OBJEDNÁVOK

Tovar doručíme do 48 hodín od potvrdenia.