Vyberte si správne plesové topánky

Tohtoročná plesová sezóna je oficiálne otvorená. Mnohé dámy obiehajú nákupné centrá a butiky v nádeji, že nájdu tie najkrajšie plesové šaty, v ktorých ohúria svojho partnera i priateľov.Nezabudnite však ani na správny výber topánok.

Nevhodné črievičky,v ktorých ste plánovali pretancovať dlhú noc, vám môžu pokaziť celý vzhľad. Vhodnej plesovej obuvi a doplnkom preto venujte náležitú pozornosť. S radami z Obuvi Soňa vám to pôjde oveľa jednoduchšie.

Správny výber topánok nezanedbajte

Obuv vyberajte až po nákupe šiat, pretože topánky by mali dokonale ladiť s večernou plesovou róbou a doplnkami, ako štýlovo, tak aj farebne. Podľa spoločenského dress codu sú povolené uzatvorené lodičky na vysokom podpätku. Topánky nesmú byť na platforme, podpätok sa odporúča štíhly a elegantný,s primeranou výškou. Hoci vysoké podpätky krásne predĺžia postavu, tanec v nich je trochu komplikovanejší.  Ak sa rozhodnete obuť si topánky s otvorenou pätou alebo špičkou, etiketu tiež neporušíte. Buďte však opatrné, ľahko sa vám do nich zachytia dlhé šaty. Rovnako tak, ako sa môžu roztrhnúť pri voľbe rôznych topánok s prackami. Pred odchodom na ples si tiež skontrolujte, či na podpätku nemáte ostré časti a či sa vám dlhé šaty o ne nezachytávajú.

Materiál a farba topánok

Čo sa týka materiálu topánok, vhodný je satén, lakovaná koža alebo luxusný semiš. Nebojte sa ani čipky, či trblietok, plesová sezóna si ich doslova žiada. Nude odtieň, ktorý nahradil tradičnú čiernu farbu lodičiek, pomaly ustupuje. Ideálnymi plesovými farbami sú túto sezónu čierna, biela, zlatá a strieborná. Nebojte sa ani sýto červenej alebo modrej, farebné lodičky sú opäť trendy. Vždy je samozrejme dôležité, aby výber ladil s farbou šiat. Správna plesová obuv by tiež mala byť pevná a dokonale sedieť na nohe. Predsa len sa na ples chodí predovšetkým tancovať, preto by ste sa  v topánkach na tanečnom parkete mali cítiť pohodlne a bezpečne.

Vyhnite sa pľuzgierom 

Kúpili ste si na ples nové lodičky? V tom prípade nič nepodceňujte a obujte si ich aspoň raz na kávu s priateľkami, či krátku prechádzku do mesta. Okrem toho, že sa pochválite novým módnym úlovkom, vyhnete sa na plese nepríjemným pľuzgierom. Do kabelky si pribaľte pár nepriehľadných náplastí, nikdy neviete, kedy ich sa vám zídu.Určite oceníte topánky s vyššou podošvou. Budete sa v nich dobre cítiť a pri tanci vás nebudú tlačiť brušká prstov.

Doplnky zvýraznia štýl

Celkový vzhľad doladí a podčiarkne správne zvolená kabelka. V prípade plesu by to mala byť elegantná listová kabelka vo farbe šiat, malá čierna kabelka na retiazke, alebo trendy „batôžtek“ do ruky v zlatej alebo striebornej farbe. Šperky môžete zladiť buď v rovnakej farbe ako je toaleta, alebo naopak kontrastne. K červeným šatám sa budú hodiť nielen červené doplnky, ale aj čierne alebo biele. Riaďte sa heslom, že menej je niekedy viac. Decentný a jemný šperk pôsobí k plesovým šatám elegantne. A pozor, dôležité je si tiež pamätať, že skutočná dáma na ples nikdy nenosí hodinky.

Vhodné pančuchy

Bez pančúch alebo pančucháčov na plese neobstojíte. Vydať sa do spoločnosti bez nich je skutočne veľké faux pas! Pančuchy je potrebné upevniť podväzkami, na samodržiaci efekt spoliehať nestačí. Riskovať, že vám pri tanci spadnú sa skutočne neoplatí! Preferujte pančuchy a pančucháče z jemných hladných materiálov v telovej farbe. Hladký materiál pančúch zabezpečí, že šaty po pančuchách budú jemne kĺzať. V tomto prípade by pančuchy a pančucháče mali byť takmer neviditeľné. Najmä, ak si na menej formálny ples obúvate otvorené topánky, nesmú mať zosilnenú špičku a samozrejme ani pätu.

DOPRAVA A DORUČENIE

Doprava nad 60€ zadarmo

Nová Kolekcia Jar/Leto 2024

Nové modely vaších obľúbených značiek už v predaji

DORUČENIE OBJEDNÁVOK

Tovar doručíme do 48 hodín od potvrdenia.