Obúvame známe tváre

Rozhovor so známou moderátorkou nielen o topánkach pre Vás pripravila Soňa

Svoju rozbehnutú kariéru moderátorky ste pred 3-mi rokmi vymenili za úlohu matky. Čo Vám táto veľká zmena dala a čo vzala?

Od narodenia detí sa v mojom živote zmenilo všetko od základov. V minulosti by som sa takej zmeny obávala, dnes sa teším, že nastala - dostala som od života šancu uspieť v televíznej práci, ktorú robím s vášňou a nadšením a navyše som mamou dvoch zdravých detí – 3-ročnej Sophie a 2-ročného Ralpha. Niekoľko mesiacov som lavírovala v snahe byť super mama, super žena a ešte aj venovať energiu televízii. Nakoniec som pochopila, že treba zľaviť z nárokov a robiť to, čo mi káže srdce. Uprednostnila som deti a rodinu, trávime spolu každú voľnú chvíľu a čuduj sa svete, televízne práce prišli tiež, nezabudlo sa na mňa, práve naopak, mám viac ponúk ako kedykoľvek predtým. Stačilo byť trpezlivý, posunúť strach bokom a venovať sa s láskou tým, ktorých mám najradšej.

Už skoro rok Vás vídame opäť na televíznych obrazov - kách. Čo nové pre nás pripravujete?

0d jesene spolupracujem autorsky s STV na moderovaní relácie pre ženy - Dámska jazda.

Spolu s kolegyňami budeme denne na obrazovke v živej kontaktnej relácii rozoberať všetko, čo je v živote žien dôležité -rodinu, vzťahy, zdravie, krásu, financie a ja sa hlavne teším na varenie a témy o zdravom životnom štýle. V hlave už mám ďalšie televízne projekty, ktoré čakajú na vhodný okamih a na moment, kedy ja, ako mama, usúdim, že sa môžem viac venovať profesii, lebo mi deti podrástli. Ak človek po niečom veľmi túži, aj nebesá sa spoja, aby mu to vyšlo.

Máte nový imidž. K úprave zovňajšku, k výberu oblečenia patria aj topánky. Aké topánky nájdeme vo Vašom šatníku?

Kvôli Vám som zrátala koľko mám doma párov topánok - v šatníku som ich narátala 112 a to som ešte nešla do pivnice pozrieť zimné. Milujem striedať topánky a kabelky, možno aj preto, lebo ostatné roky som bola po dvoch deťoch za sebou neustále buď tehotná alebo dojčiaca, pribratá a vedome som neinvestovala do šatníka. Chcela som sa čím skôr vrátiť k pôvodnej váhe, tak som si kupovala všade iba topánky a doplnky. Milujem nezvyčajné aplikácie, farby, vysoké podpätky - snívam o ručne šitých dizajnérskych lodičkách na mieru. Potrpím si na kvalite a za krásny pár lodičiek som ochotná dať aj veľa peňazí. A keď je k nim aj chic kabelka, to je hotová výhra!

Vážení zákazníci, zákazníčky, predstavujeme Vám tvár značky SOŇA, ktorá je
vo svojich 21 rokoch považovaná za jednu z najpôvabnejších modeliek z východnej Európy. Na Slovensko pricestovala nafotiť kampaň značky SOŇA a my využívame prestávky počas fotenia na otázky, ktoré nám poodhalia život profesionálnej modelky...

Ako si sa dostala k práci v modelingu?

K modelingu som sa dostala ako 16 ročná. Vďaka svojej mamine som sa prihlásila na súťaž Look Models v Prahe, kde som na československom finále zvíťazila. Na celosvetovom finále, ktoré sa konalo vo Varšave, som zastupovala Slovensko. Tu som sa dostala do prvej desiatky. Vďaka tejto súťaži sa mi otvorili dvere do modelingu a cestovať som začala pár dní po skončení súťaže.

Koľko rokov sa venuješ tejto práci?

Tento rok to bude 5 rokov.

Tvoje začiatky v modelingu?

Boli veľmi ťažké. Niekedy som rozmýšľala, že skončím, ale našťastie som vždy mala pri sebe ľudí, ktorí mi pomáhali a priali. Či to bolo v agentúre alebo v rodine, vždy som stretla niekoho, kto ma určitým spôsobom posunul ďalej a za to všetkým úprimne ďakujem.

V ktorých svetoznámych mestách si pracovala?

Prvé mesto v ktorom som začala svoju kariéru modelky bol Paríž. V16-tich rokoch som po prvý krát cestovala sama a moja znalosť angličtiny v tom čase bola na úrovni začiatočníka. Prvé dni boli pre mňa ťažké. Pokiaľ som sa naučila orientovať vo veľkom meste a ako tak sa starať o seba. Po Paríži som pracovne navštívila Viedeň, kde sa nachádza moja agentúra Look Models, ďalej to boli mestá Miláno, Tokio, Hong-Kong, New York, Miami, Atény, Madrid, Praha, Andora, Berlín, Mníchov, Dusseldorf, Manchester, Brighton, Birmingham a mnoho iných. Nakoniec som sa rozhodla zostať bývať a pracovať v Londýne.

Pre aké značky si fotila, do ktorých časopisov, pre koho si predvádzala na prehliadkach?

  • časopisy: Cosmopolitan, Marie Claire, Madam Figaro
  • magazíny: Vorte beauty, Burda...
  • prehliadky: Max&Co, Voldford, Agent Provocateur, Oscar dela renta, DKNY, Chloe, John Frieda, L‘Oreal, Swarovski, Gucci, Louis Vuitton, adidas...
  • kampane: Vidal Sasoon, Miss Selfridge
  • rôzne plagáty na odchodné centrá v Londýne a Ázii

Aké sú Tvoje zaujímavé príhody pri fotení, predvádzaní?

Momentálne si nespomeniem, ale pre niekoho môže byť zaujímavé, že v lete v horúčavách sa fotia kožušinové kabáty a v zime v mínusových teplotách, sa fotia plavky. Počas jedného fotenia mi bola taká strašná zima, že fotograf vyjadril svoju lojalitu tým, že sa vyzliekol do trenírok. Počas prehliadok sa veľakrát stáva, že si niekto v tom zmätku oblečie niečo inak ako to bolo navrhnuté, občas sa zlomí aj podpätok, či odtrhne ramienko...

Predvádzaš aj obuv, akú značku?

Súčasťou každej módnej prehliadky je aj predvádzanie obuvi. Zúčastnila som sa výstavy topánok v Dusseldorfe, kde sme predvádzali topánky všetkých vystavovaných značiek.

Aký štýl obuvi a obliekania v súkromí preferuješ?

V súkromnom živote mám najradšej jednoduchý štýl obliekania, ako sú rifle a tričká. Samozrejme, že niekedy sa rada oblečiem elegantne, niekedy športovo, čo však závisí od mojej nálady. Zastávam však názor, že v jednoduchosti je krása. Čo sa týka obuvi, preferujem nízku obuv, pretože som dosť vysoká. Keď celý deň chodím po castingoch, musím mať obuv, ktorá je pohodlná. Veľmi rada mám aj vysoké topánky, ktoré si rada obujem do spoločnosti, alebo na casting, kde sa modelka musí prejsť v topánkach na vysokých podpätkoch.

Aký je Tvoj denný režim, resp. režim modelky?

Bežný deň modelky sú castingy a castingy, čo znamená, že agentúra Vám dá zoznam klientov a vy ich musíte navštíviť aj so svojimi fotografiami. Na základe týchto castingov potom klienti vyberajú modelky na danú prácu. Ak je sezóna, počet castingov sa môže vyšplhať aj na 15, čo je vo veľkom meste akým je Londýn, veľmi náročné časovo zvládnuť. Pokiaľ sezóna nie je, počet castingov je primeraný. Posledný rok bol v Londýne pre mňa úspešný, takže som mala viac stabilnej práce a menej castingov.

Je rivalita v modelingu veľká? Modelky ktorých národností, krajín sú Ti najbližšie?

Je mnoho modeliek, ktoré sú závistlivé a falošné, ale celkovo povedané, ja osobne som mala šťastie na dievčatá, s ktorými som vychádzala. S mnohými som dobrá priateľka a dodnes sme v kontakte. Väčšinou si dievčatá skôr pomáhajú, ale nájdu sa aj také, ktoré vyslovene neprajú. Ja mám najradšej Slovenky a Češky, s tými si vždy rozumiem. Veľmi milé modelky pochádzajú väčšinou z Európy, možno preto, že naše kultúry sú si bližšie.

Názor okolia v zahraničí na obuv značky SOŇA?

Je veľmi pozitívny, dokonca v agentúre a pri práci sa ma ľudia pýtali, odkiaľ mám také krásne topánky. Dokonca ma raz na ulici zastavila redaktorka jedného časopisu, či si môže odfotiť moje čižmy, ktoré mám od Vás a použiť ich do rubriky: Najnovšie trendy v uliciach.

Tvoj osobný názor na značku SOŇA?

V minulosti som mala o tejto značke predstavu, že ide skôr o obuv pre starších ľudí. Z vlastnej skúsenosti môžem povedať, že obuv vo Vašich predajniach okrem pohodlnosti spĺňa najnovšie svetové trendy a nezaostáva ani o krôčik. Z novej kolekcie SOŇA vlastním dva modely. Už sa teším na reakciu kočiek z agentúry. Sú super.

Aké pozitíva zhodujúce sa s Tvojou predstavou o predajni s obuvou, spĺňajú predajne „SOŇA“?

Pozitívum predajní „SOŇA“? Nie sú to predajne s úzkym zameraním na určitú skupinu zákazníkov. Vo Vašich predajniach si môžem nakúpiť ja i moji rodičia. Je to obuv, ktorá je elegantná, pohodlná a stále in. Podľa môjho osobného názoru, predajne „SOŇA“ spĺňajú svetový štandard. Určite by som si vedela Vašu predajňu predstaviť i v Londýne.

O náročnosti práce modelky sme mali možnosť presvedčiť sa počas fotenia kolekcie, ktorú predstavujeme v tomto vydaní časopisu. O tom, že Mirka je profesionálka, nás presvedčila príjemným úsmevom aj po 12 hodinách práce. Teší nás, že tvár svetoznámych kampaní prezentuje značku SOŇA.

Je rodáčka z historickej obce Brodzany, známej najmä sídlom Slovanského múzea A. S. Puškina. Po ukončení Konzervatória v Bratislave bola od roku 1967 sólistkou opery Divadla J. G. Tajovského v Banskej Bystrici, účinkovala v činohre J. G. Tajovského vo Zvolene a od roku 1974 je členkou spevohry Novej scény v Bratislave.

Jej nezameniteľný zvonivý hlas znel v operách, operetách i muzikáloch. Jasný soprán skĺbený s temperamentom a hereckým darom očaril tisícky vďačných poslucháčov. Vo svojom súbore účinkovaní má zapísané napríklad postavy Jeanetty v Modrej ruži, v Cigánskom barónovi, Julietty Vermontovej z Grófa Luxemburského, Hany Glawiarovej z Veselej vdovy, Čardášovej princeznej, Orfeusa v podsvetí, účinkovanie v My Fair Lady, Hello Dolly a v mnohých hudobno – zábavných programoch televízie, predovšetkým zo sveta opery, operety a muzikálov, či účinkovanie na koncertoch pri rôznych kultúrno – spoločenských podujatiach. Tieto informácie sme vnímali aktívne, ak sme mali šťastie vidieť ju naživo alebo pasívne z médií. Mnohých však azda bude zaujímať aj pohľad do jej bežného života. Tak ako jej život plynul?

Pani Gréta, dovoľte takéto rodinné oslovenie, a aj otázku trochu súkromnú. Po Vašom boku už niekoľko rokov stojí človek, Váš manžel, s ktorým máte spolu jediného syna. Prezradíte dačo aj z tejto kapitoly života?

S manželom Petrom Jezným brázdime cesty životom už takmer štyri desiatky rokov. Zoznámili sme sa vo Zvolene, potom nás cesta zaviedla do Bratislavy, kde prakticky celý život pracoval ako režisér v rozhlase, v literárno – dramatickej redakcii. A životom, napriek tomu, že sme boli umelci, dá sa povedať, sme plávali ticho. Aj rodinné problémy sme riešili v tichosti, bez veľkých slov. A to sme si uchovali dodnes. Ruchu sme mali v práci každý dosť a dosť. A ticho sme našli v tomto čase, dá sa povedať už našom 

dôchodkovom, v mojej rodnej obci, kde trávime väčšinu voľných chvíľ...

Vaše kroky Vás teda doviedli späť do rodného kraja. Ako Vás rodáci prijali?

Prijali ma úžasne. Sú ku mne láskaví. Okrem toho, že učím na súkromnom konzervatóriu Dezidera Kardoša v Topoľčanoch, sme v obci založili Spevokol Brodzany. V repertoári máme aj klasiku a zmiešaný, dvadsaťosemčlenný zbor so štvorhlasom je úžasný. Teším sa z ich nadšenia, radosti zo spevu, ale predovšetkým výsledku našej spoločnej práce, dojímajú ma až k slzám, samozrejme k slzám radosti. Spievame v kostole nielen domácom, ale aj v okolitých obciach, či na iných podujatiach.

A ako by to bolo, aby sme nepoložili otázku tak spätú s mestom obuvi, Partizánskym, kde ste prežili študentské roky, blízko svojho rodiska. Ovplyvnil Vás kraj, kde bola výroba obuvi nosným odvetvím, pri výbere topánok v priebehu Vášho života?

Predstavte si, že uchovávam topánky po mame, ktoré sú vyrobené ako jedny z prvých vo firme Baťa. Sú stále pekné, čo svedčí o kvalite nielen materiálu, ale aj práce. Ja nenakupujem veľa topánok. Ale pri stretnutiach mám taký zvyk, že najskôr pohľad do očí, potom na topánky. Neviem, či to bolo dané tým, že som vyrastala v kraji s obuvníckou tradíciou. Kvalitné topánky a oblečenie – to bolo v našej

rodine samozrejmé. Otec bol krajčír, dá sa povedať vychýrený, a mamina sa o nás príkladne starala. Obaja boli divadelní ochotníci. Trochu som však v spomienkach zašla, tak sa vráťme k otázke.

Pri kúpe topánok vyberám najskôr očami, ale následne dbám samozrejme o kvalitu. A v Bratislave som objavila predajňu výbornej obuvi, keď som sa prechádzala v OC AVION. 

Oslovila ma predajňa RIEKER, kde som našla obuv ponúkanú sieťou predajní firmy TM INVEST – SOŇA. Zbystrila som pozornosť, veď to bola firma z môjho rodného kraja.

Dnes môžem povedať, že som našla predajňu, kam sa rada vraciam.Nechcela by som však, aby to vyznelo ako fráza, ale skutočne ma milo prekvapili. 

Objavila som miesto, kde vedia zákazníka obslúžiť na vysokej úrovni a ponúknuť mu kvalitnú obuv nielen elegantnú, ale aj na voľný čas. A svoje rozhodnutie kúpy som neľutovala.

Topánky sú veľmi pohodlné, elegantné. Nie je to reklamný slogan, ale fakt. Napríklad v sandálkach z tejto predajne (a hneď pohotovo zašla po spomínanú obuv) som zmokla a po vysušení ostali nezmenené. A tak by to malo byť. 

Som veľmi rada, že obuvnícka tradícia, typická pre môj rodný kraj, našla svojich nasledovníkov. Firme Jaspol prajem veľa úspechov a spokojných zákazníkov.

Ďakujeme za rozhovor a možnosť nahliadnuť trochu do súkromia, pani Grétka, a veľa zdravia a pevných krokov v obuvi z predajní SOŇA.

DOPRAVA nad 60€ ZDARMA

Doprava pri nákupe nad 60€ zdarma

Nová Kolekcia jeseň/zima 2020

Nové modely vaších obľúbených značiek už v predaji

RÝCHLE DORUČENIETovar doručíme do 48 hodín od potvrdenia.
Vzhľadom na vzniknutú situáciu sa doba doručenia môže predĺžiť o 2-3 dni